sowie

Historia górnictwa, kopalnie węgla, górnictwo w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-26 09:35

Ostatni komentarz: ludzie uwaqżajcie na ta firme
dodany: 2009.04.05 20:33:35
przez: perla
czytaj więcej
Festiwal Tradycji Górniczych BARBÓRKA 2023
2023-11-14 11:08

Zapraszamy na Festiwal Tradycji Górniczych BARBÓRKA 2023, który w tym roku odbędzie się w dniach 1-4 grudnia (piątek-poniedziałek)!

Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Wałbrzyski Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka organizowany jest przez Starą Kopalnię przy współudziale wałbrzyskich stowarzyszeń górniczych: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa Oddział Wałbrzych, Stowarzyszenie Górnicza Pamięć, Stowarzyszenie Gwarków KWK Victoria i Kopalń Wałbrzyskich, Stowarzyszenie Gwarków Przedsiębiorstwa Robót Górniczych w Wałbrzychu, Stowarzyszenie Gwarkowie Thoreza. Wydarzenie odbywa się dzięki partnerom strategicznym: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Śnieżka, Andrzej Zibrow, Górnicza Warzelnia Piwa Szyb Irena Wałbrzych, Ronal oraz Merida.

Stara Kopalnia organizuje wydarzenie w partnerstwie i dobrej współpracy z miastem Wałbrzych, Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury oraz Wałbrzyską Galerią Sztuki BWA.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Wałbrzycha, Polska Organizacja Turystyczna oraz Dolnośląska Organizacja Turystyczna.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje TVP 3 Wrocław, Radio Wrocław oraz Radio Ram.


1 grudnia ( piątek ) będzie przewidziany dla szkół. Tego dnia tradycyjnie zaprosimy wałbrzyskie szkoły na uroczystą Szychtę Szkolną. Nie zabraknie zabawy połączonej z nauką i pokazem górniczych barbórkowych tradycji. Całe wydarzenie odbędzie się z zachowaniem tradycji górniczych uroczystości, z pasowaniem na młodych gwarków, orkiestrą górniczą i poznaniem górniczych opowieści o ich ciężkiej pracy w Wałbrzychu.

Godz. 18.00- Barbórkowa nocna szychta, czyli nocne zwiedzanie z pracami górniczymi *

Godz. 20:00 koncert Zaawansowany Zespół Niespokojnych Nóg, Sztygarówka – bilet 1 zł/ os.


2 grudnia, w sobotę zapraszamy na trzy wieczorne wydarzenia:

Godz. 17:00 pokaz filmu Perła w koronie oraz spotkanie z aktorem Olgierdem Łukaszewiczem, wstęp bezpłatny

Godz. 18.00 Barbórkowa nocna szychta *

Godz. 21:00 BASSBÓRKA 2023 Dj’s: UHMT (NOISEMAN, LUCC, QUES), JOT & RAD74NICE, Sztygarówka – bilet 15 zł + dla chętnych przekazanie karmy, kocy dla wałbrzyskiego schroniska.


3 grudnia, w niedzielę zapraszamy do świętowania całe rodziny na Szychtę Rodzinną do Kuźni. Tworzenie własnego czako, questing górniczy, warsztaty ceramiczne i plastyczne, animacje, fotobudka, malowanie węglem portretów będzie przeplatane spotkaniami z górnikami. Wydarzenie jest bezpłatne dla dzieci i rodziców – wstęp bezpłatny.Godz.12-17.

Godz. 12.00 – 17.00 – O węglu inaczej – warsztaty, małe centrum nauki SOWA *


Barbórka, czyli 4 grudnia w tym roku wypada w poniedziałek. Będzie tradycyjna Msza Święta ( godz. 12.00 ) i Wielka Parada Górnicza prowadząca ulicami miasta pod pomnik Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego. Później uroczystości przeniosą się do kopalni, gdzie odbędzie się tradycyjna Karczma Piwna.
START GODZ.17.00 w Łaźni łańcuszkowej. Bilety na Karczmę Piwną będą dostępne od 14 listopada w Kawiarni Sztygarówka!

Do zobaczeniaAutor: starakopalnia.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: