sowie

Historia górnictwa, kopalnie węgla, górnictwo w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-26 09:35

Ostatni komentarz: ludzie uwaqżajcie na ta firme
dodany: 2009.04.05 20:33:35
przez: perla
czytaj więcej
Kolejna śmierć w biedaszybach
2014-09-09 12:17

Nie żyje 28-letni mężczyzna, który zginął kopiąc węgiel przy ulicy Strzegomskiej 5 w Wałbrzychu. To ósma ofiara jaką zabrały wałbrzyskie biedaszyby.
Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Przy głębokiej na ponad 6 metrów dziurze pracowało trzech mężczyzn. Nagle osunęła się ziemia. Będący w środku wałbrzyszanin nie miał żadnych szans. Zginął na miejscu. Po kilku minutach od zgłoszenia przyjechały wszystkie służby ratunkowe.


Do akcji przystąpili m.in. strażacy. Zanim zeszli na dół rozpoczęli budowanie specjalnych rusztowań.- Widać było w wykopie zwłoki mężczyzny. Zabudowaliśmy otwór, aby osobom, które będą schodzić do środka nic się nie stało – mówił Krzysztof Szyszka, zastępca komendanta Państwowej Straży Pożarnej. Ratownicy wiedzieli, że mężczyzna już nie żyje. Potwierdził to lekarz z pogotowia, który również był na miejscu zdarzenia. Po kilku godzinach ciało wydobyto na zewnątrz. To ósma ofiara, która zginęła w wałbrzyskich biedaszybach. Mimo że proceder nielegalnego wydobycia urobku jest znacznie mniejszy niż kilka lat temu, nie jest tajemnicą, że w lasach na terenie miasta jest jeszcze wiele dziur i wyrobisk, gdzie kopacze wydobywają urobek.
Źródło: 30minut.pl
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: