sowie

Historia górnictwa, kopalnie węgla, górnictwo w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Data newsa: 2009-01-26 09:35

Ostatni komentarz: ludzie uwaqżajcie na ta firme
dodany: 2009.04.05 20:33:35
przez: perla
czytaj więcej
Mają powód do dumy
2012-08-21 11:19


Kosztowała ponad 200 milionów złotych. To jedna z najnowocześniejszych oczyszczani gazu koksowniczego w Polsce. Inwestycja realizowana była w ramach projektu „Budowa układu oczyszczania gazu koksowniczego z NH3 i H2S w koksowni w Wałbrzychu”. Powstanie oczyszczalni dofinansowane zostało kwotą 20 milionów złotych ze środków unijnych. W ramach prac przeprowadzona została kompleksowa modernizacja wydziału węglopochodnych, a w konsekwencji budowa nowoczesnej instalacji chłodzenia oraz oczyszczania gazu koksowniczego z siarkowodoru i amoniaku. - Jesteśmy świadkami ambitnego programu rozwoju, programu, który pozwoli utrzymać nam konkurencyjność przez wiele lat i pomnoży sukcesy Victorii. Serdecznie dziękuję za sprzyjającą rozwojowi naszego zakładu politykę właścicielską. Za politykę, która sprzyja dalszemu rozwojowi i umacnianiu pozycji rynkowej Koksowni, a w rezultacie pozycji rynkowej całej grupy kapitałowej – mówił zadowolony Fryderyk Krukowski, prezes zarządu WZK „Victoria” S.A Inwestycja zapewnia koksowni wieloletnie funkcjonowanie zgodne ze światowymi standardami techniczno-technologicznymi oraz pozwoli spełnić restrykcyjne wymogi prawa ekologicznego.


Cały układ technologiczny został zhermetyzowany i zautomatyzowany. Instalacja oczyszczania gazu koksowniczego z amoniaku i siarkowodoru wraz z ekologiczną ich utylizacją jest bezodpadowa, bezściekowa i w pełni skomputeryzowana. . - Dziś jako Grupa Kapitałowa, możemy czuć satysfakcję z tego, że Victoria dołączyła do Grupy Kapitałowej JSW, że się rozwija i możemy uroczyście uruchomić kolejną instalację… Nasz cel, cel Jastrzębskiej Grupy Kapitałowej, to zrównoważony rozwój przemysłu z poszanowaniem środowiska a wałbrzyska inwestycja doskonale wpisuje się w tę strategię… To szczególna chwila, także dlatego, że w obecnych czasach- trudnych gospodarczo-niewiele inwestycji tego typu realizowanych jest z powodzeniem. Tu w Victorii, kierownictwo wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych znalazło odwagę do jej przeprowadzenia… Miło jest mieć tak piękną spółkę córkę w swojej grupie – powiedział podczas uroczystego otwarcia Jarosław

źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: